Bachata – jeden z gorętszych stylów

Bachata pochodzi z Karaibów i przypomina wiele tańców latynoamerykańskich. Jednak tym, co znacznie ją wyróżnia jest duża dawka sensualności z domieszką erotyzmu. Taniec ten wymaga dużej świadomości ciała i zaufania do partnera. Tancerze tworzą razem jedność, poruszając się w zgodnym rytmie. Tutaj nie istnieją bariery i granice. To na pewno jeden z gorętszych stylów! Osoby, które nie czują się dobrze w parze, mogą tańczyć bachate solo.

Bachata dzieli się na trzy podstawowe style: dominicana, sensual, moderna, każdy z nich charakteryzuje inne tempo. Tematyka piosenek jest romantyczna i zmysłowa. Charakteryzuje ją rytmiczność. Dawniej tworzyło się ją na nietypowych, prostych i łatwo dostępnych instrumentach. Dziś w brzmieniu przypomina nieco bluesa. W tym tańcu nie tyle istotne są kroki, co ekspresja. Bachata pobudza zmysłowość i wprowadza w gorący klimat. Ten latynoamerykański taniec wymaga intensywnej pracy całego ciała, tym samym pozwala nam na spalanie kalorii i poprawę sylwetki.

Jeżeli kiedykolwiek mieliście do czynienia z salsą albo innym tańcem latynoamerykańskim to znaczy, że znacie podstawy bachaty! Jeśli nie, na pewno szybko je pojmiecie. Rytmiczna muzyka z pewnością wyzwoli w Was energię i doda radości!

Dodaj komentarz