Salsa – egzotyczne rytmy latino

Salsa narodziła się w latach 40. i należy do grupy tańców latynoamerykańskich. W latach 70. salsa tańczona była szybko i bardzo widowiskowo, w latach 80. zaczęła być bardziej zmysłowa i romantyczna w swoich odmianach. Salsa to taniec turniejowy, ale idealnie nadaje się do zabawy dla amatorów tańca. To taniec, który dopasowuje się do panującej mody i aktualnych czasów. Można tańczyć ją w parze bądź solo. Energiczna muzyka, rytmiczne kroki, bujanie biodrami i praca górną częścią ciała porywają do tańca niemal każdego! To niezwykle żywiołowy taniec, przy którym na pewno świetnie będziecie się bawić. Jej nazwa wzięła się z hiszpańskiego słowa oznaczającego „sos”. 🙂

Salsa narodziła się z połączenia rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. Rozwijała się równocześnie na Kubie i w Ameryce, czerpiąc z różnych tańców. Jej rytm oparty jest na instrumencie claves. Salsę możemy tak naprawdę tańczyć do każdego rodzaju muzyki, to taniec uniwersalny, a jej podstawowe kroki są naprawdę proste. Najwięcej figur występuje w salsie kubańskiej. Drugą popularną odmianą jest salsa amerykańska. To te dwa style dziś dominują na parkietach. Oba różnią się od siebie krokiem podstawowym czy geometrią tańca, ale także sposobem prowadzenia partnerki, istnieniem lub brakiem elementów akrobatycznych oraz tańczeniem w parze lub solo.

W salsie bawimy się równie dobrze tańcząc z partnerem, jak i solo. To bardzo energiczny taniec, który pozwala oddać się zabawie. Ruchy są bardzo miękkie, prowadzone na ugiętych kolanach. Najbardziej angażujemy tu biodra, nogi oraz górną część ciała. Z pewnością nie raz mieliście okazję tańczyć albo chociaż obserwować salsę. Jak w każdym stylu, tutaj również liczą się improwizacje. Nie martwcie się krokami, one przyjdą z czasem, najważniejsze czuć rytm i złapać klimat.

Dodaj komentarz