West Coast Swing – taniec improwizacji

W West Coast Swing bardzo ważne jest budowanie relacji między partnerami. Jego korzenie odnajdziecie w Lindy Hop. Taniec ten pozwala partnerom improwizować, wykorzystuje on techniki wielu innych stylów tanecznych. West Coast Swing tańczy się w sposób naturalny i intuicyjny, praktycznie do każdej muzyki. Partnerzy mogą zmieniać prowadzenie w tańcu więc zdarza się, że to partnerka pełni dominująca rolę.

Partnerzy poruszają się do przodu i do tyłu.  Jego efektowność wynika nie tyle ze znajomości i stosowana wielu wyuczonych figur i sekwencji co z możliwości intuicyjnej interpretacji każdego utworu. Podczas West Coast Swing partnerzy na wzajem zwracają uwagę na swoje ruchy. Westa tańczy się z prostymi figurami i przejściami, a mimo to wygląda bardzo efektownie. Tańczyć można go w różnym tempie i z wykorzystaniem figur z innych tańców, np. kizomby, salsy czy zouka.

W Polsce mamy coraz więcej pasjonatów West Coast Swinga, powstają nawet turnieje, które pozwolą ocenić Wasze umiejętności. Podczas turniejów muzyka oraz rytm pozostają zagadką, to w końcu bardzo spontaniczny taniec!

Dodaj komentarz